top of page

GORDONSTOUN SCHOOL

Розташування:м. Елгін, Шотландія

Вік студентів:8-18 років

Тип проживання:студентська резиденція

Програма/іспит:GCSE, A-Level

Опис:

 

Gordonstoun School – це приватна школа-пансіон для хлопчиків та дівчаток 8-18 років. Школа ділиться на молодшу школу для дітей 7-13 років та старшу школу для дітей 13-18 років. Школа Gordonstoun була заснована в 1934 знаменитим німецьким педагогом Куртом Ханом, який також заснував одну з найрейтинговіших шкіл Європи - Schule Schloss Salem в Німеччині.

 

Школа знаходиться на півночі Шотландії, у прибережному місті Елгін, неподалік затоки Північного моря Морі-Ферт. За годину можна дістатися гірськолижного курорту Авімор біля підніжжя Кернгормських гір. Аеропорти Інвернесс і Абердін знаходяться в 1-1,5 годинах їзди, а Едінбург - в 3-х годинах від школи.

 

Освіта в школі Gordonstoun School базується на чотирьох принципах: виклик, відповідальність, служіння та інтернаціоналізм. Ці принципи проголошено засновником школи Куртом Ханом. Вони досі залишаються актуальними та є ключовими у розвитку школи.

 

Виклик реалізується через Програму освіти на свіжому повітрі (Outdoor Education). Це обов'язкова програма для всіх студентів, яка включає експедиції, заняття екстремальними видами спорту та навчання морської справи.

 

«Відповідальність» та «служіння» реалізуються студентами за допомогою їхньої участі у шкільному самоврядуванні та унікальній програмі «Служіння». Раз на тиждень кожен студент 12-13 класу приєднується до однієї з 12 шкільних організацій (рятувальники на каное, берегова охорона, допомога дітям, людям похилого віку та інвалідам, колега-ментор, екологія, юні пожежники, перша медична допомога, морська справа та порятунок на водах, рятувальники, технічне обслуговування спектаклів та концертів, скандинавський лижний патруль, порятунок у басейні). Для того, щоб приєднатися до більшості цих організацій, студентам необхідно пройти попереднє навчання. Як результат цього навчання та роботи, хлопці можуть отримати професійну кваліфікацію, яка може бути використана у подальшому навчанні або у дорослому житті.


«Інтернаціоналізм» школи виявляється у тому, що тут навчаються хлопці з різних країн світу. У Gordonstoun School викладається предмет «Міжнародна та духовна громадянська позиція», на якому хлопці вивчають питання санітарної освіти, екології, психології, права, суспільствознавства. 1966 року школа створила Всесвітню асоціацію шкіл «Round Square», до якої входять понад 70 шкіл світу. Асоціація дає студентам можливість брати участь у всесвітніх та регіональних конференціях, спільних проектах та обмінах.

 

Філософія школи полягає в тому, що успіх сучасної людини залежить від її здорового глузду та професійних навичок. Успішними стають люди, які ініціативні, мають соціальну та особисту відповідальність, а також вміння співчувати.

 

Девіз школи - "Plus est en Vous", що означає "Ви здатні на більше". Усі принципи, за якими живе школа, закладені у ньому: школа прагне, щоб кожна дитина реалізувала свій потенціал шляхом розвитку всіх ключових для людини якостей: інтелектуальних, соціальних, духовних, культурних та фізичних.

 

Щорічно школа показує чудові результати під час перевірок Інспекції освіти Її Величності (HMIE).

 

Більшість випускників школи вступають до наступних університетів: Royal Holloway University, Warwick University, Exeter University, Northern School of Music, Manchester University, Nottingham University, St Andrews University, Durham University, University College London, Massachusetts Institute of Technology та Georgetown University.

 

Серед випускників багато відомих людей: три покоління британської королівської родини, а саме чоловік Єлизавети II – герцог Единбурзький Філіп, її син – король Чарльз ІІІ та її онуки – Зара та Пітер Філліпси. Інші відомі люди також навчалися в цій школі: засновник компанії EMS з випуску електронних синтезаторів Петро Зінов'єв, онука Чарлі Чапліна актриса Уна Чаплін, один з найкращих економістів ХХ століття Чарльз Кеннеді, член Європарламенту Стюарт Агню, олімпійська чемпіонка 2012 року з веслування Хізар Стеннінг, режисер фільмів «Вихідний код» та «Місяць 2012» Дункан Джонс.

 

Програми:

 

Школа пропонує класичну програму навчання та надає такі програми для міжнародних студентів:

 

GCSE(General Certificate of Secondary Education) – дворічна програма (10-11 класи), яка передбачає вивчення базових предметів та предметів на вибір. Зазвичай, на GCSE студенти вивчають 9-10 предметів. Після закінчення цієї програми студенти отримують диплом про неповну середню освіту, з якою можна продовжити навчання на програмі A-Level для отримання диплому про повну середню освіту.

 

A-Level– дворічна програма (12-13 класи) підготовки до вступу до університету, диплом якої підтверджує повну середню освіту. Курс навчання включає заняття з трьом-чотирьом предмета.

 

Проживання:

 

На території Gordonstoun School збудовано 9 резиденцій: 3 для дівчаток та 6 для хлопчиків. Студенти молодшої школи живуть у кімнатах на 4-7 осіб, старшокласники у 1-3-х місних кімнатах.

 

У кожній резиденції є спільні зони відпочинку, бібліотека, пральня з сушильними автоматами, кухня та комп'ютери.

 

Вихователі перебувають у резиденціях 24 години на добу. Вони стежать за дотриманням порядку та дисципліни, а також допомагають студентам вирішувати будь-які питання.

 

Харчування у школі організовано за принципом повного пансіону: триразове + додаткові перекушування.

 

Розважальна програма:

 

Позакласна програма Gordonstoun School зосереджена розвитку головних особистісних цінностей: впевненості у собі, креативності, наполегливості і командної роботі.

 

Спортивні заходи є невід'ємною частиною цієї програми. Студенти можуть займатися будь-яким видом спорту з доступних у школі: регбі, хокей, крикет, нетбол, футбол, крос-кантрі, теніс, легка атлетика, дзюдо, карате, верхова їзда, стрільба, сквош, велосипед, йога, аеробіка, волейбол, баскет , бадмінтон, лижі. Також діє програма освіти на свіжому повітрі: байдарки, каное, альпінізм, туризм, орієнтування та інші.

 

Всі хлопці, починаючи з 9 класу, освоюють навички парусного спорту на власному 80-футовому навчальному судні "Ocean Spirit of Moray", а також на катерах і човнах класу 2.7. У 10 класі цей курс продовжується, і наприкінці року студенти вирушають у самостійну 5-денну подорож. Хлопці, які навчаються у 12-13 класах, ходять у дві серйозні альпіністські експедиції до Північної Шотландії та тижневу подорож на «Ocean Spirit of Moray».

 

Діти регулярно беруть участь у змаганнях зі школами Абердіна, Данді, Глазго, Единбурга з регбі, хокею на траві, футболу, нетболу. Їздять на турніри до Іспанії, Південної Африки, Англії, на Карибські острови. Школа організовує піші та велосипедні походи, сплави на байдарках та каное, експедиції природними заповідниками Шотландії, а в зимовий період — гірські лижі та сноубординг. Також студенти старших класів беруть участь у гонках вітрильників та подорожують на мис Шпіцберген. Школа має власну яхту “Sea Spirit”, що дозволяє всім студентам ходити на ній у відкрите море, набуваючи необхідного досвіду. У студентів є можливість грати в гольф із членами гольф-клубу, який розташований за 30 хвилин від школи.

 

Школа не відстає від широкого вибору спортивної програми своїми творчими гуртками та секціями. Хлопці можуть ходити на хор, бути учасниками струнного та духового оркестрів, в ансамблі гітаристів та флейтистів, групи гри на шотландських волинках, у французький та іспанський клуби, на уроки з кулінарії, у гурток редагування газети, на джазовий танець, електронну , мистецтво, ремесла, дебати, кіно та цифрові види мистецтва, драму, танці (балет, сучасний танець, брейк-данс, сальса та інші), шахи.

 

У школі регулярно відбуваються майстер-класи професійних артистів та танцювальних колективів. Студенти ходять на шоу шотландського балету, мюзикли та концерти Rambert Dance Company.

 

Музичний департамент школи пропонує навчання грі на багатьох музичних інструментах (струнні, духові, мідні духові, клавішні, гітара, перкусійні та ін.), а також можна брати уроки з вокалу та заняття в хорі.

 

Хлопці, які захоплюються акторською майстерністю, ставлять 2-3 спектаклі на рік, від мюзиклів до шекспірівських трагедій, а також беруть участь у фестивалі молодіжних театрів в Единбурзі та відвідують спектаклі у Лондоні.

 

У школі діє програма «Приз герцога Единбурзького», яка була ініційована засновником школи Куртом Ханом, тому хлопці беруть участь у боротьбі за срібні, бронзові та золоті нагороди.

 

Також у школі Gordonstoun працює програма розвитку студентів. Вона полягає в тому, що студенти повинні розвиватися у 7 областях: навчання, спорт, творчість, освіта на відкритому повітрі, обов'язки у домі та школі, служіння суспільству та міжнародні зв'язки. Для цього кожен студент веде особистий журнал, куди записує свої досягнення у кожній із областей. Куратори та тьютори контролюють хлопців у цьому питанні. Програма дозволяє створити різнобічне портфоліо, яке відіграє вирішальну роль під час вступу до університету.

Зв'яжіться з нами, щоб забронювати програму

bottom of page